Транспорт

Мер Житомира та посол Республіки Білорусь передали водіям ТТУ ключі від тролейбусів, які вийдуть на маршрути вже наприкінці тижня

Вже за декілька днів на тролейбусні маршрути Житомира вийдуть п’ять нових одиниць транспорту білоруського виробництва. Ключі від перших п’яти тролейбусів водіям Житомирського ТТУ передали міський голова Сергій Сухомлин та надзвичайний і повноважний посол Республіки Білорусь в Україні Ігор Сокол.

«Минулого року у нас проходив економічний форум і ми підписали меморандум про постачання тролейбусів для міста Житомира. Сьогодні у нас вже є перші п’ять тролейбусів і ми разом із паном послом передаємо їх нашому комунальному підприємству для того, щоб вже за декілька днів вони вже вийшли на маршрути міста Житомира», – розповів міський голова Сергій Сухомлин.

«Поки не відбувся третій Форум регіонів, Житомир продовжує залишатися столицею українсько-білоруського співробітництва з жовтня минулого року. Ми сьогодні приїхали, щоб виконати почесну місію і передати п’ять тролейбусів виробництва «Белкоммунмаш». Вони збиралися і продовжують збиратися в Україні, в місті Луцьк. Решта тролейбусів буде зібрана і передана Житомиру до кінця року. Чому з мого боку такий інтерес до цієї події? Тому що основний пріоритет роботи посольства і будь-якої іноземної установи Білорусі – це економіка. До відома я повідомляю, що я, як посол, один раз в квартал звітую перед урядом Республіки Білорусь за якість техніки, яка поставляється в країну акредитації або в країну перебування. Якщо є будь-які нарікання, я буду спілкуватися безпосередньо з водіями, які керують цією технікою, щоб в разі претензій, вони не соромилися і зверталися безпосередньо в посольство. Ми, в свою чергу, будемо реагувати. Але я думаю, що ні жителів міста Житомира, ні у керівництва міста не буде ніяких претензій, тому що техніка надійна, вона експлуатується і в Білорусі, і за кордоном.  Я хочу подякувати особисто міському голові і всьому депутатському складу міської ради за те, що надано таку довіру саме білоруській техніці. Ми вас не підведемо», – запевняє надзвичайний і повноважний посол Республіки Білорусь в Україні Ігор Сокол.

Нові тролейбуси вже пройшли обкатку вулицями Житомира і наприкінці тижня вийдуть на центральні маршрути міста. Водії розповідають, що нову техніку дуже складно порівняти зі старими тролейбусами, які нині є в розпорядженні підприємства.

«Це новинка, яка відповідає всім сучасним вимогам. Машина нового покоління, про такі можна тільки мріяти і нарешті вони вже є у нас. Найкраще це те, що тут є автономний хід, і в разі, якщо якась аварія чи перешкода, або ж потрібно об’їхати перешкоду, то натискаєш кнопку, знімаєш штанги і об’їжджаєш. Це зручно і пасажирам, і нам, бо раніше такого не було. Це перші такі моделі, які близько кілометра можуть проїхати на своєму ходу. Це пристойна відстань, яку можна проїхати», – розповідає водій КП «Житомирське трамвайно-тролейбусне управління» Валерій Доканов.

Нагадаємо, вранці 19 червня до Житомира приїхали два нові білоруські тролейбуси з першої партії закуплених.

14 червня 2019 року Житомир підписав грантову угоду з ЄБРР по кредиту у 10 млн євро на 50 нових тролейбусів.

Як повідомляв Житомир.info, 12 грудня 2018 року під час звітування про результати роботи за рік Житомирського міського голови Сергій Сухомлин казав, що у 2019 році в рамках проєкту модернізації тролейбусного парку КП «ЖТТУ» збираються придбати 50 нових тролейбусів за кошти ЄБРР. Проте місто не отримає усі 50 одиниць техніки у 2019-му.

Тендер на закупівлю 49 одиниць електротранспорту для Житомирського ТТУ був оголошений 9 квітня 2019 року. А 14 червня того ж року Житомир підписав грантову угоду з ЄБРР по кредиту у 10 млн євро на 50 нових тролейбусів.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *